2019_

Βαγγέλης Κοντός 2ος_ Σχολή Καλών Τεχνών Ιωαννίνων (με αριθμό αίτησης 322)_

Χρήστος Φωτόπουλος Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας (με αριθμό δ. τ. 384) & 4ος_ Σχολή Καλών Τεχνών Ιωαννίνων (με αριθμό αίτησης 346)_

Βίκτωρας Καραμανλής 8ος_ Σχολή Καλών Τεχνών Ιωαννίνων (με αριθμό αίτησης 319)_

Φαίδρα Καράντζου 10η_ Σχολή Καλών Τεχνών Ιωαννίνων (με αριθμό αίτησης 316)_

Εύα Μπακάλη Σχολή Καλών Τεχνών Ιωαννίνων (με αριθμό αίτησης 255)_

Αναστασία Παυλοπούλου Σχολή Καλών Τεχνών Ιωαννίνων (με αριθμό αίτησης 301)_

Γιολάντα Φούκαλα ελεύθερο 18,3_γραμμικό 15_ Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Bόλου_

Νικόλας Αντωνάτος ελεύθερο 16,2_γραμμικό 12,3_ Γραφιστικής & Οπτικής Επικοινωνίας (ΠΑ.Δ.Α.)_

θοδωρής Σεφερλής ελεύθερο 14,6_γραμμικό 12_ Συντήρηση Αρχαιοτήτων & Έργων Τέχνης (ΠΑ.Δ.Α.)_


2018_

Μαριάννα Τσούμπελη 10η_ Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας _

Χρήστος Στέφας Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών Φλώρινα_

Παναγιώτης Πέτρου Γραφιστικής & Οπτικής Επικοινωνίας (ΠΑ.Δ.Α.)_ (από κατατακτήριες)_

Έλενα Μεταξά ελεύθερο 17_γραμμικό 17_ Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πάτρα_

Ανθή Κλαδάκη ελεύθερο 16,7_γραμμικό 16,2_ Εσωτερική Αρχιτεκτονική_

Γεράσιμος Κανναβός ελεύθερο 15,7_γραμμικό 15,6_ Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ Αθήνας_

Βαγγέλης Κοντός ελεύθερο 14_γραμμικό 15,8_ Γραφιστικής & Οπτικής Επικοινωνίας (ΠΑ.Δ.Α.)_

Αλεξία Μπιτζήλου ελεύθερο 11,6_γραμμικό 15_ Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πάτρα_


2017_

Ευαγγελίνα Καμπέρη Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας_

Κωσταντίνος Γούσης Τμήμα Εικαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης Ιωαννίνων, Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών Φλώρινα & Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Θεσ/νίκης_

Μαριάννα Τσούμπελη Τμήμα Εικαστικών Τεχνών και Επιστημών της Τέχνης Ιωαννίνων & Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών Φλώρινα_

Φωτούλα Σούμα Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών Φλώρινα_

Ελένη Νταβέλη ελεύθερο 16,9_γραμμικό 17,0_Εσωτερική Αρχιτεκτονική, Διακόσμηση και Σχεδιασμός Αντικειμένων (ΤΕΙ Αθήνας)_

Ευάγγελος Μουστάκας ελεύθερο 15_γραμμικό 18,4_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πάτρα_

Ειρήνη Λουκιανού ελεύθερο 13,6_γραμμικό 15,5_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά)_

Κωνσταντίνος Σαρδέλης ελεύθερο 11,8_γραμμικό 12,8_Συντήρηση Αρχαιοτήτων & Έργων Τέχνης (ΤΕΙ Αθήνας)_

Μαρινέλα Σκούρτη ελεύθερο 14,0_γραμμικό 10,8_(με 3 μήνες μάθημα!)_Εσωτερική Αρχιτεκτονική, Διακόσμηση και Σχεδιασμός Αντικειμένων (ΤΕΙ Σερρών)_


2016_

Ειρήνη Σπανουδάκη Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας_

Τάνια Φουστάνα (4η από ταλέντα) Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Θεσ/νίκης_

Γεωργία-Ήβη Παππά 12η_Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας & Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών Φλώρινα_

Κατερίνα Γιαννοπούλου Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας_

Ελληρώη Κατραούζου Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας & Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Θεσ/νίκης_

Άκης Γεωργαντάς Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας_

Έλενα Πίττα (κατατακτήριες)_Εσωτερική Αρχιτεκτονική, Διακόσμηση και Σχεδιασμός Αντικειμένων (ΤΕΙ Αθήνας)_

Βαγγέλης Κοντός ελεύθερο 18,3_γραμμικό 17,9_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Bόλο_(4oς)

Παράσχος Αντωνόπουλος ελεύθερο 17_γραμμικό 17,8_Τμήμα Γραφιστικής (ΤΕΙ Αθήνας)_

Ανίτα Πισλή ελεύθερο 17_γραμμικό 17,2_Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων(1η)_

Άλκηστις Κωστούρου ελεύθερο 15,7_γραμμικό 18_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΑΠΘ_

Γιώργος Παπαγγελής ελεύθερο 13,8_γραμμικό 16,3_Εσωτερική Αρχιτεκτονική, Διακόσμηση και Σχεδιασμός Αντικειμένων (ΤΕΙ Αθήνας)_


2015_

Έλυ Λεοντή School of the Art Institute of Chicago (SAIC) με υποτροφία!!_

Εριφύλη Αγγελοπούλου 6η_Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας

Άγγελος Δαμόπουλος Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Θεσ/νίκης_

Άρτεμις Χατζηαθανασιάδου - Δεδέ Τμήμα Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών Φλώρινα_

Πέννυ Ρωμαίου ελεύθερο 17,3_γραμμικό 17,7_Συντήρηση Αρχαιοτήτων & Έργων Τέχνης (ΤΕΙ Αθήνας)_

Γιολάντα Ρώτα ελεύθερο 16_γραμμικό 18_Εσωτερική Αρχιτεκτονική, Διακόσμηση και Σχεδιασμός Αντικειμένων (ΤΕΙ Αθήνας)_

Νεφέλη Τσέλου ελεύθερο 18,5_γραμμικό 15,2_Τμήμα Γραφιστικής (ΤΕΙ Αθήνας)_

Θάνια Ζερβά ελεύθερο 16,3_γραμμικό 17,2_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πάτρα_

Αλίνα Καλομενοπούλου ελεύθερο 15,1_γραμμικό  17,9_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά)_

Μάριος Ζακομτσιάν ελεύθερο 15,8_γραμμικό  16,8_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά)_

Κατερίνα Βουκελάτου ελεύθερο 15,2_γραμμικό  16,5_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά)_

Δέσποινα Καραμπίτσου ελεύθερο 13,9_γραμμικό  12,4_Τμήμα Γραφιστικής (ΤΕΙ Αθήνας) (7η)_

Κώστας Μανδηλαράς ελεύθερο 12,7_γραμμικό  12,9_Τμήμα Γραφιστικής, Κατεύθυνση Τεχνολογίας Γραφικών Τεχνών (ΤΕΙ Αθήνας)_

Σλαβένα Γκανόζοβα The Royal Danish Academy of Fine Arts Schools of Architecture, Design and Conservation_


2014_

Κατερίνα Κορρέ ελεύθερο 19,4_γραμμικό 18,0_Εσωτερική Αρχιτεκτονική, Διακόσμηση και Σχεδιασμός Αντικειμένων ΤΕΙ Αθήνας (9η)_

Κατερίνα Παπαδοπούλου ελεύθερο 18,1_γραμμικό 17,8_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ Αθήνα (6η)_

Ζωή Μαστιχιάδη ελεύθερο 15,5_γραμμικό 17,2_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Bόλος_

Βασιλική Ηλιοπούλου ελεύθερο 16,5_γραμμικό 16,6_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ Αθήνα_

Δήμητρα Γκάνα ελεύθερο 17,5_γραμμικό  15,6_Εσωτερική Αρχιτεκτονική, Διακόσμηση και Σχεδιασμός Αντικειμένων (ΤΕΙ Αθήνας)_

Μαρία Νίκλα University of Brighton (England)_

Όλοι οι μαθητές πέρασαν στην Σχολή της πρώτης τους επιλογής!


2013_

Τζασμίν Λεπρούν University of Salford_School of Arts & Media_Manchester_

Χάρις Κατσούλα Facultat de Belles Arts_Universitat de Barcelona _ (Μεταπτυχιακό)_

Παναγιώτα Χάλαρη βαθμός 7,17_Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας_

Σοφία Κοσμίδου βαθμός 7,56_Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας_

Πέννυ Ρωμαίου ελεύθερο 14,7_γραμμικό 16,9_Τμήμα Γραφιστικής ΤΕΙ Αθήνας _

Δήμητρα Γιοβά ελεύθερο 14,8_γραμμικό 15,9_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος)_

Άννα Φαράντου ελεύθερο 12,3_γραμμικό 16,6_Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά)_


2012_

Στέφανος Κυριτσόπουλος 10ος _ με βαθμό 7.53_ Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Αθήνας & Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών Θεσ/νίκης_

Aδελίνα Τσαγκάρη Erba Valence Ecole Ses Beaux-Arts _

Χαρά Στυλιανή Δρανδάκη Chelsea College of Art and Design _ (Μεταπτυχιακό)_

Δήμητρα Τριανταφύλλου ελεύθερο 14,3_γραμμικό 18,7 (1η) Συντήρηση Αρχαιοτήτων & Έργων Τέχνης ΤΕΙ Αθήνας _

Αθανασία Ηλιοπούλου ελεύθερο 13_γραμμικό 14_Ανακαίνιση & Αποκατάστασης Κτιρίων ΤΕΙ Πάτρας_

Σοφία Ευαγγελίδου ελεύθερο 13,3_γραμμικό 17,4_Συντήρηση Αρχαιοτήτων & Έργων Τέχνης ΤΕΙ Αθήνας _


2011_

Κωσταντίνος Παπάζης ελεύθερο 15,5_γραμμικό 18,5 Τμήμα Γραφιστικής _

Αγγελική Καμπουρέλη ελεύθερο 13,3_γραμμικό 17,4 (με 3 μήνες μάθημα!) Τμήμα Μηχανικών Σχεδίασης Προιόντων και Συστημάτων_

 

1. Ελεύθερο Σχέδιο

ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΣΧΕΔΙΟ

Η εξάσκηση στο ελεύθερο σχέδιο γίνεται με το να σχεδιάζουν οι μαθητές εκ του φυσικού αγάλματα, αντικείμενα και συνθέσεις.

 

4. Γραμμικό Σχέδιο

ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ

Το γραμμικό σχέδιο διδάσκεται μέσα από πληθώρα αρχιτεκτονικά θέματα τα οποία βοηθούν τον σπουδαστή να κατανοήσει σταδιακά τόσο την αρχιτεκτονική ορολογία, όσο και την διαδικασία σχεδίασης.

2. Χρώμα

ΧΡΩΜΑ

Στο μάθημα του χρώματος ο μαθητής μελετάει τις επιρροές του φωτός - χρώματος πάνω στα αντικείμενα και το πώς αλληλοεπηρεάζονται, αντανακλάσεις κτλ.

 

3. Ελεύθερο Θέμα

ΛΕΚΤΙΚΟ & ΑΝΑΣΥΝΘΕΣΗ

Ο διαγωνιζόμενος καλείται να αποδώσει με ελεύθερο τρόπο ένα έργο με θέμα που δίνεται αυθημερόν και ένα έργο απ' το μυαλό του. Ανασύνθεση - αναδόμηση της υπάρχουσας σύνθεσης. 

 

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Τηλέφωνο : 210 - 6140077

E-mail : bv@bartzokas.gr

 facebook logo  youtube